"Aastaring" Klaveriduo Piret ja Lauri Väinmaa


"Armas kuulaja, 

Esitame  teile  kaunist, igihaljast muusikat.
Debussy  "Väike süit" viib meid lapsepõlve rõõmumaale, Mendelssohn-Bartholdy "Suveöö unenägu" aga noorusaja kirglike tunneteni.
Kalendriaasta võtab kokku ooperiheliloojana tuntud Jules Massenet´ "Aastaring", mis rändab läbi kõigi kuude, maalides värviküllaseid pilte ja tundeid, mis meid selle rännakul valdavad."

Piret ja Lauri Väinmaa

Eesti Kontsert soovitab:
Ansamblimäng neljal käel oli  nii koduse musitseerimise kui seltskondliku koosviibimise populaarne osa. Just selle abil sai omaaegne muusikahuviline aimu muidu üsna kättesaamatust orkestrirepertuaarist ning mõne aja pärast nautida ka paljusid just sellele kooslusele loodud teoseid. Kahe pianisti mäng ühel klaveril kandis omal ajal ka omajagu tabu märki, ei olnud just tavaline, et erinevast soost isikud teineteisele nii intiimselt lähedal istusid, küllap sõlmiti harjutusruumides nii mõnedki suhted, mis abieluks vormusid. Ühel klaveril ja neljal käel mängiva duo jälgimine on aga rõõm omaette - kuidas muusikud teineteisega suhtlevad, kes ja millal pedaali kasutab, kuidas noodilehed pöörduvad... Kontserdil suhtlevad muusikud ka publikuga tutvustades mängitava tausta ning sünnilugusid.

Piret Väinmaa on esinenud solisti ja kammermuusikuna USA-s, Hiinas, Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Lätis ja Eestis, astunud üles solistina Eesti Muusikaakadeemia Sümfooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Ta on avaldanud muusikaalaseid artikleid ja arvustusi kultuurilehes “SIRP” ning ajakirjas “Muusika” ja koostanud raadiosaateid „Klassikaraadiole“. Alates 2002. a. esineb P. Väinmaa klaveriduos koos pianist Lauri Väinmaaga ning osaleb Klaveriorkestri koosseisus.

Lauri Väinmaa on kõrgelt hinnatud nii pianisti, pedagoogi kui ka muusikaelu korraldajana. Väinmaa repertuaari kuulub peaaegu kogu Beethoveni klaverilooming, palju romantilist repertuaari (Brahms, Liszt) ning 20. sajandi muusikat. Väinmaa on olnud Peeter Vähi, Urmas Sisaski, Toivo Tulevi, Ester Mägi, Eino Tambergi, Jaan Räätsa jt teoste esmaesitaja, samuti kuuluvad tema repertuaari Eduard Tubina, Heino Elleri, Rudolf Tobiase ja Arvo Pärdi muusika. Väinmaa õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, annab meistrikursusi erinevates maades ning on rahvusvahelise pianistide festivali „Klaver“ algataja ning kauaaegne kunstiline juht.
Tehnilised eeldused:
Häälestatud kabinet- või kontsertklaveri olemasolu, reguleeritav klaveritool
Võimalikud kontserdikuupäevad:
aeg kokkuleppel
Email again:
Eelmine
Henri Zibo (akordion)
Järgmine
"Olid-ajad..."

Vastused puuduvad

Email again: