"20 aastat hiljem..." Kitarriduo  Kristo Käo - Jorma Puusaag

Kui Kristo Käo ja Jorma Puusaag (foto Kris Moor) koosmängu alustasid, ei murtud repertuaari valikuga pead ning kontserdikavades kohtusid vana- ja popmuusika seaded, klassikast ja hispaania muusikast rääkimata. Selline repertuaar hõlmas viit sajandit ja oli muusikutele heaks kooliks.

Täna, 20 aastat hiljem, on duost pool spetsialiseerunud vanamuusikale – Kristo mängib lautot barokkansamblites –, ja teine pool ajaskaala tänapäevasele otsale - Jorma päevatöö on saata poplauljaid. Kuid neil äärmustel ühisosa - heakõlaline kaasaegne muusika. Taolist muusikat on kitarridele loonud Tõnu Kõrvits, Rene Eespere, Margo Kõlar ja Robert Jürjendal. Kitarriduo on tellinud ka uudisteoseid, mis on sisuliseks järjeks duo 2007. aastal ilmunud plaadile “Kiss on the Water”, millel kõlab harmoonilise helikeelega, tõeliselt ilus muusika.

Tehniline info
Vajame  kaks ilma käetugedeta sirge seljatoega tooli.
Hoolimata ruumi suurusest või akustikast kasutavad muusikud mikrofone. Suuremas ruumis eeldame suuremaid aktiivkõlareid (detailid täpsustame enne kontserti).

Vabad kontserdiajad 2018
2. 01. - 11. 02. / 7. 05. - 11.05 / 16. 05. - 21. 06 2018 ( edasi kokkuleppel).
Kristo Käo (foto Kris Moor) on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Heiki Mätlik, Mait Martin) ja vahetusüliõpilasena Carl Nielseni Muusikaakadeemias Taanis.  Kristo esimest sooloplaati “The Dance Album” on mängitud ligi sajas USA ja Euroopa klassikalise muusika raadiojaamas. Veel on ilmunud duoplaat “Kiss on the Water” Jorma Puusaagiga, sooloplaat “Live at cafe Sadhu” ja koostööplaat “30 aastat eesti kitarrimuusikat”.  Kristo osales ka Rene Eespere autoriplaatidel “Februa” ja “Respectum”.
Solistina ja erinevate ansamblitega on ta salvestanud ja ette kandnud hulganisti eesti kaasaegset muusikat, kuid kõige sagedamini astub Kristo lavale teorbimängijana barokkansambli Floridante koosseisus.
Jorma Puusaag (foto Jaana Trauss) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end Madriidi Kuninglikus Konservatooriumis klassikalise kitarri erialal.

Jorma on tuntust kogunud eelkõige kauaagse kitarripedagoogi ning Koit Toome ansamblipartnerina.
Email again:
Eelmine
"Olid-ajad..."
Järgmine
Improvisatsioonid teemal BACH

Vastused puuduvad

Email again: