Henri Zibo (akordion)

"Hea kuulaja, 

käesolevat kava kokku pannes otsustasin olla loov. Kuna teose sisu on minu jaoks alati esikohal, siis arvestasin kava läbi mõeldes, et millised teosed  paremini haakuvad nii sisu kui ka kõlavärvide poolest. Sündiski kontserdikava, mis peegeldab hästi minu olemust, mõtteid ja tundeid.

Kava sisuliseks raskuspunktiks pean ma  Piazzolla/Semjonov/Soštakovitš kooslust. Piazzolla "Despertar" on kui sissejuhatus üliemotsionaalsele "Libertangole", mis omakorda loob helivärvilt eelhäälestuse järgnevale Semjonovi teosele, mille lõpuakord suundub kava kulminatsiooni - ehk Soštakovitši prelüüdi ja fuugasse.

Kogu programm annab hea ülevaate akordioni tehnilistest võimalustest ning sellest, milliseid mitmekesiseid kõlavärve on võimalik pillist välja võluda!"

Henri Zibo


Eesti Kontsert soovitab:
Täna veel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane (õp. Tiina Välja) Henri Zibo on juba silmapaistavalt iseseisva mõtlemise ning otsingulise loomuga noor muusik. Henri on pälvinud arvukalt auhinnalisi kohtu Eesti-sisestel instrumendi-konkurssidel, teise koha telekonkursil “Klassikatähed 2014” ning Daugavpilsi muusikakonkursil  "Naujene 2016".
Zibo on soleerinud Tallinna Kammerorkestri  ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning täiendanud end meistrikursustel erinevate akordionitippude juures (Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard). Zibo koostööpartnerite hulka kuuluvad ka  Mihkel Poll, Meelis Vind, Johan Randvere, Marcel Johannes ja Katariina Maria Kits, Marten Kuningas, Marek Sadam, Artjom Savitski, Tauno Aints ja maestro Arvo Pärt.
 Kavas:
Johann Pachelbel. Chaconne f-moll
Tiit Kalluste. Tsükkel "Keskööpäike" (I Virmalised, II Purpurpuna,  III Pikad varjud, IV Tuul juhatab teed)
Astor Piazzolla. "5 Tango Sensatsiooni" IV Despertar/Libertango
Vjatšeslav Semjonov. "Punane Lodjapuu"
Dmitri Soštakovitš. Prelüüd ja fuuga e-moll nr 4
Petri Makkonen. "Nagu luiged..."
Raimond Valgre.  "Ta keerutab-lennutab/Saaremaa valss"
Petri Makkonen. "Tango Toccata"
Franck Angelis. "Romanss"
Tehnilised eeltingimused: puuduvad
Vabad kontserdiajad- kokkuleppel
Email again:
Eelmine
"Jälle need klassikatähed!" Marten Altrov (klarnet), Johan Randvere (klaver)
Järgmine
"Aastaring" Klaveriduo Piret ja Lauri Väinmaa

Vastused puuduvad

Email again: